Home | Kontakt | English | Intranet        

om Alexandra Instituttet A/S

 

Find vej

Alexandra Instituttet
i IT-byen Katrinebjerg.

Link til Katrinebjerg: www.katrinebjerg.net

Alexandra Instituttet
ved 5te, Ørestaden.

Kontakt

Hovedkontoret
IT-byen Katrinebjerg, Århus

Alexandra Instituttet A/S
Åbogade 34
8200 Århus N

CVR-nr. 24 21 33 66

Tlf. 70 27 70 12
Fax 70 27 70 13
E-mail: alexandra@alexandra.dk

Direktør Ole Lehrmann Madsen
Tlf. 89 42 56 70
E-mail: ole.l.madsen@alexandra.dk

 

Københavnsafdeling
5te, Ørestaden

Alexandra Instituttet A/S
Rued Langgaards Vej 7
2300 København S

Tlf. 70 27 70 91
Fax 70 27 70 96

Afdelingsleder/Forsknings- og innovationschef Peter Carstensen
Tlf. 40 22 82 10
E-mail peter.carstensen@alexandra.dk

 

Herning-afdeling
Alexandra Instituttet A/S
Birk Centerpark 15
7400 Herning

Projektleder Stig Andreassen
Tlf. 96 29 63 60
E-mail stig.andreassen@alexandra.dk

 

Sorø-afdeling

Alexandra Instituttet A/S
Energivej 3
4180 Sorø

Projektleder Thomas Algot Søllested
Tlf. 58 36 03 57
E-mail thomas.algot@alexandra.dk


For yderligere information kontakt

Kommunikationschef
Arne Vollertsen
Tlf. 89 42 57 56
E-mail: arne.vollertsen@alexandra.dk